Sztukateria wewnętrzna styropianowa

To, jak efektowna potrafi być sztukateria wewnętrzna styropianowa, dobrze oddają zdjęcia. Jednak na żywo wszystko wygląda jeszcze ładniej i śmielej. Dlatego też ta dziedzina ozdabiania pomieszczeń cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Sztukateria z jednej strony jest modna, a z drugiej funkcjonalna. Nic nie jest w stanie nadać wnętrzu tak wytwornego charakteru, jak rozety, listwy sufitowe, trójwymiarowe panele ścienne czy ozdobne kolumny. Komponentów z tej grupy jest jednak o wiele więcej. Warto więc zapoznać się z bogatą ofertą producentów, w której znajdują się propozycje przeznaczone dla górnych, środkowych i dolnych partii pomieszczeń.

Śmiało można powiedzieć, że sztukateria przeżywa w dzisiejszych czasach prawdziwy renesans. Jest wybierana zarówno przez właścicieli domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przez wspólnoty mieszkaniowe i developerów. Przez mieszkańców miast i wsi. Wszystko dzięki jej uniwersalnemu pięknu i sile jej architektonicznego uroku. Oferta producentów jest tak duża, że każdy z powodzeniem może wybrać coś dla swojego wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to wnętrze nowoczesne czy klasyczne…

Sztukateria wewnętrzna aranżacje

Sztukateria wewnętrzna zapewnia pomieszczeniom doskonałe i nieprzeciętne aranżacje. Komponenty styropianowe lub poliuretanowe doskonale prezentują się w każdej części domu – salonie, przedpokoju, kuchni, łazience, pokoju dziecięcym czy sypialni… Świetnie sprawdzają się również w lokalach usługowych czy budynkach użyteczności publicznej. Coraz częściej bowiem możemy zauważyć nowoczesne dekory w hotelach, restauracjach, dworkach, zajazdach, przychodniach czy biurach.

Produkty sztukateryjne potrafią podkreślić tradycyjny charakter wnętrza i nadać mu klimat rodem z epoki. Zapewnią to na przykład ozdobne kolumny, pilastry, rozety, kopuły czy wsporniki. To wykonane w oparciu o najnowsze technologie produkty, posiadające wytworny i starodawny wygląd. Z kolei na przykład listwy maskujące karnisz, listwy sufitowe LED czy przypodłogowe listwy aluminiowe znacznie podkreślają futurystyczny charakter pomieszczeń. Można więc powiedzieć, że komponenty ozdobne wyciągają z wnętrza maksimum jego potencjału.

Sztukateria do wnętrz – elegancja i wygoda

Nowoczesna sztukateria do wnętrz wytwarzana jest z materiałów zapewniających wytrzymałość oraz niską wagę. Przeważnie jest to styropian EPS 200 pokryty mieszanką kruszywa kwarcowego i żywicy lub poliuretan. Zapewnia to szereg zalet, między innymi:

  • zarówno jeden typ produktu, jak i drugi, zapewnia możliwość malowania na dowolny kolor farbami do wnętrz bez dodatku rozpuszczalników. Sztukaterię łatwo dostosować więc do pomieszczenia również pod względem kolorystycznym.
  • tworzywa, z których jest wytworzona, są bezpieczne dla środowiska i ludzi.
  • dzięki lekkości, komponenty bardzo łatwo montuje się we wnętrzach. Wystarcza do tego klej montażowy, który klienci mogą nabyć w sklepach internetowych wraz ze sztukaterią.
  • część produktów posiada właściwości flex, co znaczy, że są elastyczne. Można je montować na nierównych podłożach.

Sztukateria wewnętrzna cena robocizny

Często można spotkać się z pytaniami o cenę robocizny za montaż sztukaterii wewnętrznej. Nie będziemy rzucać kwotami, ponieważ nowoczesne komponenty nie wymagają zatrudniania ekipy remontowej lub fachowców od wykańczania wnętrz. Są tak proste w aplikacji, że poradzi sobie z tym zadaniem nawet jedna osoba. Wszystko dzięki lekkości i wytrzymałości produktów, wynikających z nowoczesnych technologii wykonania. Po co tracić pieniądze i czas na specjalistów, skoro możemy poradzić sobie sami? Warto od razu ze sztukaterią nabyć klej sztukateryjny. Wówczas wszystko, co nam potrzebne do odmiany wnętrza, przychodzi w jednej paczce. Możemy od razu przystąpić do prac i po kilku godzinach cieszyć się odmienionym wnętrzem.