Ozdobna Sztukateria styropianowa wewnętrzna

Sztukateria styropianowa wewnętrzna cechuje się bardzo eleganckim wyglądem i prostym montażem. To doskonały sposób na stylowe wykończenie pomieszczeń i nadanie im wytwornego charakteru. W dodatku wykonanie tego typu prac nie niesie ze sobą konieczności zatrudniania ekipy remontowej czy fachowców od wykańczania wnętrz. Nowoczesne komponenty sztukateryjne są bardzo lekkie, a przy tym maksymalnie wytrzymałe. Poszczególne rodzaje sztukaterii niosą ze sobą również korzystne funkcje użytkowe dla domu. Szczegółowo opiszemy to w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

A wracając do kwestii montażu… Wytłumaczmy dlaczego jest on tak łatwy. Wszystko bierze się z technologii wykonania sztukaterii styropianowej. Powstaje ona z najtrwalszego modelu tego tworzywa na rynku – EPS 200. Dodatkowo komponenty uformowane w kształty dla wzmocnienia pokrywa się mieszkanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak wytworzone produkty są bardzo lekkie (w końcu to styropian!), ale przy tym bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia zewnętrzne.

Nowoczesną sztukaterię montuje się przy pomocy klejów montażowych do sztukaterii. To produkty wytworzone specjalnie pod tym kątem. Zapewniają maksymalne łączenie tego typu produktów z podłożem. Producenci oferują różne typu klejów – do sztukaterii elewacyjnej, wewnętrznej, jak również do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.

Sztukateria styropianowa w salonie

Sztukateria styropianowa w salonie to gwarancja efektownego wykończenia, na które nie sposób nie zwrócić uwagi. Wprowadza ona do wnętrza element wytworności i pozytywnie rozumianego przepychu. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To serce domu i jego najważniejszy punkt. Dlatego też tak istotny jest jego wystrój. W tym miejscu wszyscy domownicy po prostu muszą się dobrze czuć. Umiejętnie dobrana sztukateria może w tym z powodzeniem pomóc.

Warto łączyć różne elementy sztukateryjne i nie ograniczać się tylko do jednego typu dekorów. Obecnie wyróżniamy produkty, które można umieszczać w górnych, środkowych i dolnych partiach wnętrz. Pole wyboru jest więc ogromne i tak właściwie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Sztukateria styropianowa na ścianę

Sztukateria styropianowa na ścianę to popularne grupy produktów, które z roku na rok zyskują coraz większe grono fanów. Poniżej wyszczególnimy wybrane komponenty, które warto zastosować w domowym zaciszu:

  • listwy sufitowe – do grupy tych produktów wchodzą zarówno ozdobne, jak i gładkie listwy sufitowe oraz listwy oświetleniowe i listwy maskujące karnisz. Komponenty te montuje się na łączeniu ścian i sufitu. Dzięki zastosowaniu płynnego przejścia, całe pomieszczenie powiększa się pod względem wizualnym. To sprytny zabieg, który szczególnie polecamy do niskich lub małych wnętrz.
  • listwy ścienne – profile służące do umieszczania na ścianach, najczęściej w ich środkowej części. Mogą dzielić ją na mniejsze powierzchnie, ale też chronią przed uszkodzeniami. Dlatego często są stosowane w biurach, gdzie ściana jest szczególnie narażone na defekty wskutek używania krzeseł obrotowych.
  • profile przypodłogowe – listwy, które umieszcza się na łączeniu posadzki i ścian. Chronią dolną partię ściany przed brudem i uszkodzeniami, maskują szczeliny dylatacyjne i kable.
  • listwy wokółokienne i wokółdrzwiowe – pełnią funkcję dekoracyjną. W efektowny sposób powiększają ramy okienne i drzwiowe. Mogą stanowić przedłużenie listew przypodłogowych.
  • kolumny, półkolumny i pilastry – zdobnicze elementy nawiązujące do dawnych stylów w architekturze. Wprowadzają do wnętrza wytworny charakter i podnoszą jego walory estetyczne.
  • rozety i kopuły – kolejne elementy nawiązujące do tradycji pałacowych i dworkowych. Umieszczane na suficie, są pięknym łączeniem sufitu i oświetlenia.
  • panele ścienne 3D – stylowe elementy, którymi można zabudować ścianę. Ciekawie przełamują aranżację wnętrza i szczególnie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Sztukateria styropianowa cena robocizny 2019

Jak wyglądają ceny robocizny w 2019 roku za montaż sztukaterii styropianowej? Są one uzależnione od danego regionu kraju oraz fachowca. My jednak zalecamy własnoręczny montaż, który pozwoli oszczędzić fundusze i czas. Fundusze z wiadomych względów, a czas, ponieważ nie będziemy musieli uzależniać swojego rozkładu dnia od wizyty specjalisty. Tym bardziej, że z montażem bez problemów poradzimy sobie sami.