Nowoczesna boazeria angielska

Nowoczesna boazeria angielska pomalowana na biało to styl, który nigdy nie wyjdzie z mody. Ten sposób ozdabiania wnętrz, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Wysp Brytyjskich. Mimo to przyjął się w innych częściach Europy, w tym również w Polsce. Białe panele ścienne ułożone w dolnej partii ściany prezentują się nad wyraz elegancko i wprowadzają do wnętrza wytworny charakter. Ładnie potrafią przełamać też design wnętrza, niezależnie od pomieszczenia, w którym są umieszczone. To doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących jasne barwy, czystość i schludność. Warto też dodać, że tego typu boazeria doskonale koresponduje z niektórymi stylami aranżacji wnętrz – między innymi stylem skandynawskim czy stylem prowansalskim.

Boazeria angielska PCV

Choć wielu ludzi omylnie poszukuje boazerii angielskiej PCV w internecie, panele tego typu produkowane są z płyt MDF. To trwały materiał z mocnej sklejki, który od jakiegoś czasu dostać można również w wilgocioodpornej wersji. Taka technika wykonania produktu gwarantuje wieloletnie użytkowanie i dużą wytrzymałość. Panele boazeryjne służą swoim nabywcom przez długie lata. Ich dodatkowym atutem jest to, że bardzo dobrze chronią ściany przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami. Łatwo je też utrzymać w czystości. Jeśli się pobrudzą, wystarczy mokra szmatka, by doprowadzić je do porządku.

Boazeria angielska i tapeta

Ciekawym rozwiązaniem dla wnętrza jest zestawienie boazerii angielskiej i tapety. Białe panele w dolnej części ściany stworzą schludną i wyważoną podstawę dla ciekawego wzoru na górze. Wygląd tapety zależy już od Twojej wyobraźni i pomysłowości.

Boazeria drewniana jak odnowić? Jaka cena?

A co w przypadku, gdy mamy w domu boazerię, która wymaga renowacji i powiewu świeżości? Możesz ją samodzielnie odnowić. Jak to zrobić? Zacząć należy od oczyszczenia paneli z brudu. Następnie użyj drobnego papieru ściernego, by pozbyć się warstw lakieru i farby. Nie zapomnij o starannym wyszlifowaniu rowków. Po tym odkurz boazerię i przetrzyj mokrą szmatką, tak by nie pozostały na niej resztki pyłów i powstałych w wyniku szlifowania zanieczyszczeń.

Boazeria drewniana jak odnowić? Jaka cena?

Po wykonaniu tych prac możesz przystąpić do malowania. W zależności od pożądanego efektu, użyj farby lub lakieru bezbarwnego. Lakier polecamy osobom, które posiadają boazerię drewnianą i chcą zachować oryginalny wygląd drewna. Jeśli odnawiasz jednak boazerię angielską, oczywistym wyborem będzie farba biała.

Dzięki samodzielnemu wykonaniu prac, cena, jaką poniesiesz, będzie ograniczała się jedynie do zakupu niezbędnych materiałów.

Boazeria angielska gdzie kupić?

Na koniec sprawdzimy gdzie kupić boazerię angielską. W czasie poszukiwań i przy wyborze warto kierować się renomą producenta oraz jakością produktu. Dlatego też dokonaliśmy analizy stanów magazynowych kilku sklepów w internecie i sprawdziliśmy gdzie warto dokonać zakupu. Solidną propozycję pod względem jakości i atrakcyjną jeśli chodzi o cenę prezentuje sklep inspirum.pl

Znaleźliśmy tam ładne panele od firmy Dunin – zarówno kwadratowe, jak i prostokątne. Pierwszy z wymienionych posiada wysokość i szerokość wynoszące 60 centymetrów. Z kolei drugi ma 45 centymetrów wysokości i 80 centymetrów szerokości. Dzięki nim można bardzo atrakcyjnie wykończyć wnętrze i wprowadzić do niego niepowtarzalny klimat.