You are currently viewing Gzymsy styropianowe zewnętrzne

 

Gzymsy styropianowe zewnętrzne to grupa komponentów sztukateryjnych, które potrafią znacznie wpłynąć na poprawę wyglądu elewacji budynków. Produkty z tej grupy cechują się z jednej strony doskonałym wyglądem, a z drugiej pożyteczną funkcjonalnością. Ich montaż i eksploatacja to wygoda i prostota, w czym tkwi ich ogromna zaleta.

Najczęściej umieszcza się je pod ramą okienną, pod parapetem lub pod dachem. Tak zastosowane elementy już samoistnie potrafią zdziałać wiele w kontekście poprawy zewnętrznego wizerunku obiektu. Natomiast efekt jest o wiele bardziej zachwycający po zestawieniu gzymsów z innymi komponentami sztukaterii elewacyjnej. Budynek upiększony w taki sposób zyskuje nowy blask i sprawia wrażenie diametralnie odmienionego. To zaskakujące, jak z pozoru drobne elementy potrafią pozytywnie wpłynąć na wygląd całości.

Obecnie na rynku, oprócz produktów styropianowych, znajdują się również gipsowe. Powoli, ale stopniowo odchodzą jednak do lamusa. Zastępuje je nowoczesna sztukateria, która jest wygodna w użyciu, prosta w montażu i niezwykle efektowna w wyglądzie. Jeśli więc chcecie odmienić oblicze swojego domu, stanowczo rekomendujemy produkty wytworzone w oparciu o nowoczesne technologie. Właśnie takimi produktami są gzymsy styropianowe zewnętrzne.

Gzymsy styropianowe zewnętrzne montaż

Montaż gzymsów styropianowych zewnętrznych przebiega w szybki i nieskomplikowany sposób. To jedna z ich wielkich zalet. Komponenty są odporne na ewentualne uszkodzenia, a przy tym niesłychanie lekkie. Samodzielny montaż nie jest więc problemem. Często zdarza się, że tego typu prace wymagają zatrudniania ekipy remontowej. To dodatkowe koszty i czasowe uzależnienie od innych osób. Przy samotnych działaniach te problemy znikają.

Jak więc montuje się gzymsy ze styropianu? Wystarczy do tego specjalny klej… I to wszystko. Dobrze sprawdzi się do tego klej wysokoplastyczny do przyklejania styropianu. Tak zamocowane komponenty dzięki wytrzymałości będą spełniać swoją funkcję przez wiele lat.

Gzymsy styropianowe cena

Wielu z Was zapewne zastanawia się teraz jaka jest cena za gzymsy styropianowe. Uspokajamy: nie jest ona wygórowana i tego typu komponenty wahają się w granicach od blisko 30 do około 70 złotych za metr bieżący. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to produkt służący na wiele lat, to cena faktycznie wydaje się bardzo korzystna. Warto zwrócić uwagę na te dekory, ponieważ producenci oferują bardzo bogatą ofertę wzorów. Sprawia to, że łatwo je dostosować do różnorodnych budynków – nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Dodaj komentarz