You are currently viewing Gzymsy elewacyjne zewnętrzne

 

Gzymsy elewacyjne zewnętrzne to świetny sposób, by zadbać o efektowny wygląd elewacji. Tego typu elementy znacznie podnoszą walory estetyczne zewnętrznej części budynku. W dodatku są to produkty bardzo funkcjonalne, niosące ze sobą cenne zastosowanie dla ścian. Obecnie możemy wyróżnić dwa typy gzymsów elewacyjnych – te wykonane z gipsu oraz nowoczesne komponenty tworzone ze styropianu pokrytego tynkiem sztukatorskim.

Jak już wspomnieliśmy, gzymsy na elewacji to oprócz świetnego wyglądu również funkcjonalność. W tym przypadku rozumiana jako skuteczna ochrona dla zewnętrznej części budynku. Chodzi mianowicie o ochronę przed ściekającą wodą lub śniegiem. Brak zacieków niweluje ryzyko wystąpienia paskudnych plam na ścianach, które często wymuszają malowanie całej elewacji. Należy pamiętać, że często nawet jedno deszczowe popołudnie może wywołać szkody, za które przyjdzie nam zapłacić wiele pieniędzy przez odrestaurowywanie zewnętrznej powierzchni budynku. Warto więc pomyśleć prewencyjnie, jednocześnie zapewniając sobie świetne wykończenie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. W dzisiejszych czasach ciężko wyróżnić się swoim budynkiem, ale sztukateria zewnętrzna stwarza doskonałe ku temu warunki.

Gzymsy elewacyjne – cena zwali z nóg? Bez obaw!

Ceny gzymsów elewacyjnych nie są zbyt wygórowane i jest to niewątpliwa zaleta. Szczególnie dla osób z mniej zasobnym portfelem. Ceny produktów o najmniejszych rozmiarach zaczynają się już od 31 złotych za metr bieżący. Koszt za produkt rosną w zależności od jego wymiaru. Standardowo długość gzymsów wynosi 200 centymetrów, jednak różnice występują w ich szerokości oraz wysokości. Górna granica za największe gabarytowo komponenty wynosi około 70 złotych.

Gzymsy elewacyjne ze styropianu – wybór na lata

Jeśli chodzi o wybór rodzaju gzymsów elewacyjnych, to rekomendujemy te ze styropianu. Oprócz atrakcyjnej ceny, są one również najbardziej wytrzymałe i stwarzają możliwość przemalowania na dowolny kolor. Skąd bierze się ta wytrzymałość? Nowoczesna sztukateria powstaje z niezwykle mocnej odmiany styropianu EPS 200. Materiał ten jest sam w sobie bardzo odporny, a dodatkowo producenci pokrywają go mieszanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Z tej mieszanki powstaje tynk sztukatorski, zapewniający ochronę przed wodą, cieczami, wilgocią, promieniami słonecznymi i pleśnią. W praktyce więc żywotność wykonanych w taki sposób komponentów jest bardzo duża. Doceniły to już setki tysięcy zadowolonych nabywców nowoczesnej sztukaterii.

Gzymsy elewacyjne montaż

Jak przebiega montaż gzymsów elewacyjnych? Jest to zależne od rodzaju komponentu. Gorzej montuje się gzymsy z gipsu, zdecydowanie łatwiej produkty ze styropianu. Gipsowa sztukateria jest przede wszystkim znacznie cięższa, co wpływa na trudność prac. Jedna osoba nie jest w stanie poradzić sobie z aplikacją produktu na podłożu. Często konieczne jest zatrudnianie fachowców, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty. W dodatku gipsu nie można przycinać tak, jak nowoczesnej sztukaterii.

Do montażu gzymsów elewacyjnych ze styropianu wystarczy tak naprawdę jedynie klej montażowy. Jest ona bardzo lekka, co sprawia, że z zadaniem tym poradzić sobie może jedna osoba.

Dodaj komentarz